Robin Trower – The Playful Heart
Formaat : CD
Label : V12
Release : December 2010
Cosmox.nl, Blues CD’s online bestellen
Tekst : Stan van der Lugt
Tot groot genoegen van zijn fans heeft Robin Trower lak aan trends en nieuwe stromingen en speelt de 65 jarige Brit al 40 jaar zonder concessies zijn Hendrix-achtige psychedelische bluesrock.
In 2009 veraste Trower met het ingetogen maar ijzersterke What Lies Beneath en nu ligt alweer een nieuw album in de schappen.
Elf geweldige nieuwe songs, loepzuivere vocalen en een gitarist die in bloedvorm is en heerlijke riffs uit zijn gitaar weet te toveren. Zestig minuten lang een variatie van de meest prachtige gitaarklanken, met een fenomenale timing en frasering. Luisteren is geloven!
The Playful Heart kan wedijveren met zijn beste werk uit de jaren 70 van de vorige eeuw.
Mijn jaarlijstje is al opgestuurd maar het nieuwe schijfje van Robin Trower is voor mij alsnog het bluesrockalbum van het jaar.
Robin Trower – guitar/vocals
Davey Pattison-vocals
Glenn Letsch-bass
Pete Thompson-drums
Tracks
01. The Playful Heart — 4:05
02. Don’t Look Back — 5:03
03. The Turning — 6:22
04. Dressed in Gold — 3:38
05. Find Me — 6:20
06. Song for Those Who Fell — 3:41
07. Maybe I Can Be a Friend — 6:18
08. Prince of Shattered Dreams — 6:11
09. Camille — 4:33
10. Not Inside – Outside — 3:26
11. And We Shall Call It Love — 7:51
Internet : www.trowerpower.com
Ben benieuwd Stan, ga hem vandaag draaien, en ik kwam er net achter dat ik de vorige had geschreven, en ja die was ook al zo mooi. Ik ben een beetje de weg kwijt denk ik, geen wonder aan het eind van het jaar toch? Happy day’s my friend. Frank
Ben erg benieuwd naar dit album, lees overal positieve reviews.
What Lies beneath had zeker mooie nummers, gelukkig laat hij het zingen hier weer over aan een ander.
Nou nou , ik heb hem gehoord, en jawel een goede schijf, maar ik vind persoonlijk de vorige beter, hoewel het gitaar werk uit de kunst is. heel veel Cream en Hendrix wederom te horen, alleen Jack Bruce had er in moeten zitten. de laatste track weergaloos vind ik, prachtig Hendrix achtige sounds, geweldig . Ook het duistere Find me is een aanrader, dank je wel Stan- Frank
@Frank, dank je voor je reactie
Ik weet overigens niet wat je bedoelt met de opmerking dat Jack Bruce er in had moeten zitten. Bedoel je als bassist, zanger of componist of als alle drie?
Om eerlijk te zijn doe je wel een beetje onrecht aan de 4 heren die deze klasse plaat in elkaar hebben gezet. Maar goed, smaken verschillen, gelukkig maar!
Ik denk dat de stem van Bruce iets extra’s had kunnen toevoegen aan dit album, en ja het is een goed album hoor. Frank