Foto Recensie: Blue Attitude – Paperback

Blue Attitude – Paperback
Format: CD – Digital / Label: Eigen Beheer
Releasedatum: 29 december 2017

Tekst: Jos Verhagen

Als je na een dag hard werken thuis op de bank neerploft met een kopje thee, je schoenen uitschopt en even de alledaagse sleur wilt doorbreken. Als je behoeft hebt aan rust en geen drukte aan de kop dan is er niets fijner dan een blues muziekje in de stijl van Blue Attitude. Ben je dan na een ruim half uurtje weer wat bijgekomen en nieuwsgierig geworden waar je naar geluisterd hebt? Dan pak je het cd hoesje erbij en je denkt bij jezelf hoe komt een Canadese gitarist bij een Duitse zangeres uit.

Nu, dat komt zo, Dave Bell en Christiane Spruit, daar hebben we het hier over, die ontmoetten elkaar op Soundcloud. Soundcloud is een online muziek platform waar veel artiesten hun ideeën aan de wereld toe vertrouwen. Dave Bell bracht vanaf 2001 op dit platform geregeld instrumentele bluesy en jazzy nummers uit. Het laatste nummer van deze cdPaperback’ is daar een voorbeeld van. Just A Touch is een jazzy shuffle die goed weergeeft wat Dave Bell te bieden heeft. Christiane Spruit is een zangeres die na jaren vooral in Engeland te hebben getoerd, terug verhuisde naar Duitsland om daar in een eigen studio nummers te schrijven en die ook op Soundcloud zette.

Zo ontstond hun samenwerking. Christiane, geïnteresseerd geraakt in de nummers die Dave op Soundcloud achterliet, nam contact met hem op of ze niet samen wat konden proberen. En zo gebeurde het dat Dave een ruwe versie van een lied opstuurde en Christiane daar een melodie en tekst bij schreef. Wat na veel email verkeer leidde tot de uiteindelijke versie. Andersom gebeurde het ook als Chris een mooie songtekst had gemaakt Dave daar een arrangement bij zette. Uiteindelijk neemt Chris in Duitsland haar vocals op die Dave in Canada verwerkt in de uiteindelijke mix. Dave zegt over deze samenwerking vooral verrast te zijn over de teksten van Christiane. Deze wijken af van de geijkte bluespaden en dat maakte het voor hem dusdanig intrigerend dat hij deze samenwerking met Christiane graag oppakte.

Als ik Dave Bell hoor spelen dan hoor ik een vleugje Gary Moore met wat Snowy White. Verwacht hier geen scheurwerk maar meer een gitarist die het “laidback” aanpakt. De stem van Christiane Spruit zou ik willen omschrijven laag, donker, mysterieus. Zeker in de langzamere nummers komt haar donkere stem echt goed tot zijn recht.

“Laidback lounge blues” zo zou ik het willen omschrijven, met gedegen gitaarwerk voorzien van mooie teksten ingezongen door een prima zangeres, deze twee hebben een echte chemie gevonden. Luister maar eens naar het prachtige 99 Degrees, het roept sferen op van Clannad of Enya. Andere sterke nummers zijn Man On The Moon, Counting Hours. Met Paperback en Take It Easy On Me gaat het tempo nog wat verder omlaag. Zeker in Take It Easy On Me gaat Christiane zo laag het is haast de vrouwelijke Leonard Cohen. Zo ook in Armed Angels met dat mooi lekkere donker in haar stem om dan weer door te pakken in het hoge. Dave Bell, doet met een mooie uitgesponnen solo ook een duit in het zakje.

Ook in de meer uptempo nummers laten zij beide horen elkaar goed aan te voelen zoals in het lekker ritmische Ghost town, of de openingstrack Deep Down In Me met puik gitaarwerk. Met Bullet, waarbij Christiane het qua zang over een andere boeg gooit, niet donker maar juist helder. Dave gooit er in dit nummer nog maar eens wat fijne solo’s uit en zo brengen zij samen dit nummer tot een mooi eind. De laatste vocale bijdrage is het vrolijke Lift Me Up met zoals in alle liedjes mooi gitaarwerk van Dave, en let op de Hammond. De multi-instrumentalist Dave Bell maakt de teksten en het zangwerk van Christiane Spruit perfect af.

Een mooi werkstuk van twee gelijk gestemde zielen die ondanks dat er een oceaan tussen zit er toch in slagen een fijne laidback cd neer te leggen. Fijn voor als je geen haast hebt en je zoals gezegd op de bank met een kop thee even lekker wilt bijkomen.


Tracklist:
01. Deep Down In Me
02. Ghost Town
03. Man In The Moon
04. Counting Hours
05. 99 Degrees
06. Paperback
07. Take It Easy On Me
08. Fool For You
09. Armed Angels
10. The Bullet
11. Lift Me Up
12. Just A Touch

Website: Blue Attitude


Ook op Blues Magazine ...