Samantha Fish & Laurence Jones
Cafe-Restaurant Hofsteenge, Grolloo
1 november 2015
Ingestuurd verslag door Rudy Brinkman. Fotocredits: 2015 © Rudy & Lisa Brinkman
Zie hier alle foto’s.
Afgelopen zondag speelde de Amerikaanse zangeres & gitariste Samantha Fish, met Laurence Jones (UK) als support act, in onze eigen Nederlandse blues-hoofdstad: Grolloo.
Het was al weer even geleden dat ik Samantha Fish ‘ontdekte’ op youtube. Op zoek naar video’s over cigarbox-gitaren kwam ik een video tegen waarop zij op zo’n CGB speelde. En ik bleef van video naar video doorklikken! Wat een muzikant(e)! Fish speelt blues maar niet op de ‘afgezaagde’ manier. Ze schuwt zelfs hardrock-klassiekers niet in haar sets en ook covert ze regelmatig een nummer van de Rolling Stones. Haar eigen werk is origineel en hoewel natuurlijk wel gelinkt en vaak goed passend binnen het blues-genre gaat ze ook regelmatig buiten het geijkte pad. Verfrissend, nieuw en toch niet vervreemdend klinkend. Technisch is het allemaal dik in orde. Ze speelt alles alsof al 50 jaar speelt, trefzeker en overtuigend maar toch niet op routineuze manier. Daarnaast heeft ze een uitstraling op het podium die er ook mag zijn.
Ik had niet verwacht Fish ooit een keer live te kunnen zien. Toen ik getipt werd dat ze in Grolloo kwam, heb ik dan ook meteen gereserveerd om samen met de jongste dochter te gaan kijken en luisteren! De video’s die ik de afgelopen jaren op Youtube had gezien hadden wel voor een hooggespannen verwachting gezorgd! Na lang er naar uitkijken was het zondag 1 november zover.
Laurence Jones
In het voorprogramma van ca. 45 minuten speelt de jonge Engelse gitarist Laurence Jones. Een overtuigende gitarist en zanger met veel energie en uitstraling én ook nog eens een superaardige kerel zo blijkt in de pauze. Dochter loopt ‘m tegen het lijf tijdens de set van Fish op de hal en hij neemt rustig tijd voor een praatje en foto’s.
In zijn set (zie ook de video) speelt hij een lang uitgesponnen versie van Bob Dylan’s All Along the Watchtower. Da’s zo’n nummer waar je vreselijk mee mis kan gaan want hoe vaak is dat wel niet gecoverd? Hij geeft er een originele invulling aan, beetje afgeleid van de Hendrix’ versie maar geen kopie er van. Tijdens de set van Fish doet hij vervolgens in de laatste nummers van haar en de toegift ook weer mee. Een goeie combi!
Samantha Fish
De set van Fish begint rond half vijf en een uurtje later is deze afgelopen. Er volgen nog twee toegiften. Fish heeft het duidelijk naar de zin, veel interactie met de zaal ook. De overige bandleden, vooral drummer Go Go Ray, hebben ook veel zaalcontact.
Tijdens de set speelt ze vooral veel nieuw werk van haar laatste album ‘Wild Heart’ (zie ook onderstaande video). Na een set van een aantal ‘elektrische’ nummers pakte ze de akoestische gitaar om een aantal rustiger, akoestische nummers te brengen. Daarna barst de versterkte muziek weer los. Samen met Laurence Jones doet ze overtuigend nog een aantal nummers – een schitterende combi die aan elkaar gewaagd is en elkaar ook goed aanvult.
Na een toegift van twee nummers is het dan toch tijd om te stoppen helaas. Waarna Samantha hoogstpersoonlijk in de hal plaatsneemt om CD’s te signeren en … tijd voor foto’s te nemen. En uiteraard laten dochter en ik die kans ook niet voorbijgaan.
Onderstaande een video. Mijn set met alle foto’s van mij én door mijn dochter genomen staan op Google.
Bezetting
Bezetting deze avond was als volgt:
Laurence Jones – Guitars, vocals
Roger Inniss – Bass, backing vocals
Go Go Ray – Drums
Samantha Fish – Guitars, vocals
Roger Inniss – Bass, backing vocals
Go Go Ray – Drums
Plus Laurence Jones op gitaar/backings op een aantal nummers.
Organisatie en zaal
Tot slot nog een compliment aan de organisatie! Wat een prachtige locatie voor een concert als dit. Prima akoestiek, goed uitversterkt en alles goed in orde bij Café-Restaurant Hofsteenge!
Het concert van Samantha Fish was een evenement dat wat mij betreft in de herhaling kan! Hopelijk wordt ze volgend jaar bij het bluesfestival door organisator Johan Derksen (ja, van Voetbal International) wederom uitgenodigd!
Voor mij is Fish een van de grootste talenten die er in de blueswereld te vinden is. Haar veelzijdigheid gaat haar heel ver brengen. Wild Heart is een van de mooiste CD’s die er dit jaar zijn uitgebracht. Ben het verder helemaal met je eens. Heerlijk optreden in een prachtige sfeervolle zaal. Ik hoop ook dat ze er volgend jaar in juni ook bij is. Vraag me alleen af wanneer we de line-up te horen krijgen. In maart komt Super Chikan trouwens ook nog naar Grolloo. Ook een aanrader.
Dank voor je recensie! Kon er zelf helaas niet zijn, maar we (mijn echtgenote en ik) hebben haar live gezien op Hookrock in Diepenbeek, Belgie, begin juli van dit jaar.
Fantastisch optreden, geweldige gitariste! Ik hoop ook van harte dat Samantha Fish deel gaat uitmaken op het “Derksen Blues Festival” juni volgend jaar.
Ik ben het helemaal eens met Rudy en Henk. Ik heb Samantha al een aantal keer live mogen meemaken en haar optredens zijn altijd weer iets om naar uit te zien en nog lang van na te genieten. Juist haar veelzijdigheid maakt haar concerten en ook haar cd’s van begin tot eind je aandacht vasthouden. Zondag in die geweldige ambiance van de Hofsteenge was de combinatie met Laurence ook een heerlijke verrassing. Ze hadden duidelijk zichtbaar zo’n lol en stimuleerden elkaar tot grote hoogte..Laurence hoorde ik voor het eerst, maar heb genoten van deze “jonge hond”, een echt podiumbeest. Ik wil hier graag ook nog een compliment geven aan Gogo Ray, al heel lang de drummer van Samantha, die zo bescheiden maar altijd perfect en origineel drummend Samantha ondersteunt en haar muziek dat extra geeft. Veel hebben we trouwens ook te danken, denk ik, aan Thomas Ruf, die steeds weer dit soort jonge talenten een kans geeft. Hoop iedereen weer gauw terug te zien in Nederland, maar daar twijfel ik eigenlijk niet aan.