Tony Vega Band – Dog Gone Shame
Format: CD / Label: Red Onion Records / Release: Januari 2011
Tekst: Gerrit Harmsen
Tussen Kerst en een spetterend optreden, van BluesMotel op 1 januari, door had ik dit schijfje al een paar keer beluisterd. Blij verrast was ik met dit aan alle kanten swingende album.
Desondanks het toch maar even terzijde geschoven om in een later stadium het nog eens opnieuw tot me te laten doordringen.
De uit Houston afkomstige Texaan Tony Vega heeft een heerlijke plaat gemaakt waarmee hij er in is geslaagd alle vormen van de Texas blues samen te laten smelten. Velen denken bij Texas blues natuurlijk aan de bluesrock van o.a. Stevie Ray Vaughan en Johnny Winter. Toch valt bijvoorbeeld ook T-Bone Walker onder dit brede genre.
Bluesharp, toetsen, in de vorm van hammond en piano, gitaar, slide gitaar, rock a billy en jazz invloeden, dat alles is te horen op deze release. Ook naar velen malen luisteren blijft het swingende karakter vier overeind. “Dog Gone Shame” zou zo maar eens voor een grote doorbraak in Europa kunnen gaan zorgen. Af en toe schrijven heeft zo zijn voordelen, dat ik als rocker steeds meer waardering kan opbrengen voor wat buiten dit genre ligt is er één van.
Prima plaat die weleens door velen kan worden aangeschaft. Puristen en rockers uitchecken dit album.
Tracks:
01] Dog Gone Shame
02] It Ain’t Easy
03] Down In New Orleans
04] Justine
05] Shake Them Bones
06] So Alive
07] Shake’em On Down
08] Edgar Poe Blues
09] Glory Baby
10] Fly Fishin’
Internet: www.tonyvegaband.com & www.myspace.com/bandoftonyvega
Klinkt goed Gerrit, we zullen er zeker naar gaan luisteren!
Lijkt een goede tip en muziek naar mijn smaak!
Ja,Mensen deze een beetje stevie ray KloOn toch wel ook, maakt over het algemeen best wel redElijke albums, die vaaK meerdere kanten op gaan, en dit album zal zeker zijn weg weer gaan vinden naar de fans.
Ik vind het een geweldige CD.
In de aflevering van week 1 is er een heerlijk nummer te horen (Glory baby) met een geweldig intro.
En ja Frank, deze CD is nu al gepromoveerd tot in mijn auto, en dat wil wat zeggen, dus hij heeft zijn weg al gevonden.
in 2013 tony vega in cafe het schilderij in dieren!!!
www,schilderij,net