Maandag 9 januari j.l. heeft BluesMagazine.nl kennis genomen van het overlijden van de Britse gitarist/componist Adam Greene. Adam vormde samen met zangeres Lynne Jackaman het hart van de band Saint Jude met wie vorig jaar april het debuutalbum ‘Diary Of A Soul Fiend’ werd gepresenteerd. Mede door zijn rauwe, ongepolijste gitaar-riffs werd de muziek van Saint Jude regelmatig vergeleken met grote namen als The Faces of Black Crowes.
Rolling Stones-gitarist Ron Wood bekende groot bewonderaar te zijn en voegde daad bij het woord door muzikaal bij te dragen op zowel het album als tijdens de diverse optredens van Saint Jude in Londen. Zelfs in een begeleidende rol wist hij een hoofdrol op te eisen. Zo maakte popdiva Grace Jones maar al te graag gebruik van zijn diensten en werd indruk gemaakt in de show van Jools Holland maar vooral tijdens het optreden op Lowlands 2009. De meeste indruk maakte de bescheiden Greene echter als persoon die voor iedereen de tijd nam en een vriendelijk woord over had. Het maakte hem een uniek en geliefd figuur in de soms keiharde, muziek wereld. Van Jimmy Page tot Kate Moss, allen hadden ze een zwak voor Adam Greene.
De Britse muzikant tobde al langere tijd met een slechte gezondheid.
Adam is slechts 43 jaar geworden.
Photo Credits: Jens van der Velde
F*ck, in Tegelen nog een hele tijd mee zitten kletsen.. damn too young
RIP
Zo…. Dat is heftig !!’n
Too young!! too young!!
Mooie woorden. Het was zeker een lieve man, een vriend en een fantastische gitarist. Mijn hart gaat uit naar z’n twee lieve dochters en z’n vrouw. R.I.P. brother X
deze tegeke gitaarist lieve man zal niemand vergeten .
ik wens zijn family en vrienden heel veel sterkte
joris
Hij was verslaafd aan de heroine. Heeft de zangeres mij zelf verteld..