The Brew
zaterdag 18 september 2010
De Buitenpoort, Huissen
www.debuitenpoort.nl
Opnieuw heeft Buitenpoort Blues, Rock &More een geweldige band naar Huissen weten te halen. De sensationele Engelse rockband The BREW speelt op 18 september 2010 in zalencentrum De Buitenpoort.
Afkomstig uit het Engelse Grimsby is dit trio een van de meest opwindende en besproken live-bands van deze tijd. De (classic)rock komt in vele gedaanten en die van The Brew is overgoten met een jaren zestig-sausje, maar ook doordrenkt met Amerikaanse invloeden.
Hun grootste helden zijn gitaarbeulen als Stevie Ray Vaughan en Jimi Hendrix. De bevlogenheid en het aanstekelijke enthousiasme waarmee de groep te werk gaat op het podium, is dan weer van alle tijden. Bovendien laat de band zich ook inspireren door hedendaagse hippe bandjes, waaronder Wolfmother, Kula Shaker.
The Brew is een trio met een zeer aparte samenstelling. Ten eerste is daar de twintigjarige gitarist Jason Barwick. Deze jongen is een uitmuntende gitarist die door velen al is vergeleken met Jimi Hendrix en Jimmy Page. Daarnaast is er drummer Kurt Smith die slechts een jaartje ouder is dan Jason en die “The Bruce Lee of the Drum Kit” wordt genoemd. Tenslotte is er de ervaren Tim Smith – de vader van Kurt – op bas. De groep is beïnvloed door de muziek uit de jaren ´60 en ´70 en speelt zeer energieke (classic)rock en bluesrock. The Brew probeert zo dicht mogelijk bij de sound van bands als The Who en Led Zeppelin in de buurt te blijven maar voegt hier nog wat hedendaagse invloeden en onvervalste blues aan toe. De jonge gitarist Jason Barwick ziet eruit als een jonge versie van Jimmy Page van Led Zeppelin. Alsof hij zo uit het eind van de jaren 60 is weggelopen. Hij klinkt niet minder. The Brew heeft al intensief en succesvol getoerd door Europa en daarbij een spectaculaire live reputatie opgebouwd. Zowel de optredens als het album ‘The Joker’ (van januari dit jaar) krijgen lovende recenties. Onlangs stonden ze nog op het grote podium van het Duitse
Rock Palast en waren ze o.a. support act voor Joe Bonamassa en ZZ Top. “The power of this Trio has to be seen to be believed” – BBC Radio 2, “I’ll stick my neck out and say within 3 or 4 years time they will be the best 3 piece to come out of the UK in the last 20 or so years…” Rock n Roll Magazine.
The Brew kun je op 18 september nog zien in De Buitenpoort te Huissen.
Entree 10 euro en de zaal is open om 20.00 uur.
Kaarten kunnen worden besteld via www.debuitenpoort.nl of via de voorverkoopadressen: Drukkerij Kuipers Huissen, CD-shop Kroese in Arnhem en Nijmegen.
The Brew: de rock sensatie uit Engeland. Check youtube en je zult het weten. Laat de kans niet voorbij gaan om deze band te zien en te horen.
Jason Barwick – Lead guitar, vocals
Tim Smith – Bass guitar, vocals
Kurtis Smith – Drums, vocals
Bluesmoose interview
Rock Palast
Verviers
Internet: www.the-brew.net







