Sugar Ray & The Bluetones – Evening
Format: CD/ Label: SevernRecords/ Release: 2011
Cosmox.nl, Blues CD’s online bestellen
Tekst: Wim Velderman (TvEnschedeFm o.a. op dinsdag met TexTownhotel 19 tot 21u)
Het is vroeg donker op dit moment van schrijven. Wie wil kan het jaar overpeinzen, anderen geven de voorkeur het jaar uit te feesten. Op de klanken van Evening, de laatste spruit van Sugar Ray & the Bluetones kan het inderdaad beide kanten op. Stevig en feestelijk of ingetogen en overdenkend. Een miskoop wordt het in ieder geval niet voor een ieder die de Chicago-blues een warm hart toedraagt. Geen schokkende veranderingen, akkoordenschema’s of teksten, maar pure 12-maten blues.
Ray Norcia was van 94 tot 97 zanger en frontman van Roomful of Blues. Hij werkte met James Cotton op het Superharpsalbum in 99. Talloze keren zong hij partijen in op albums van Ronnie Earl. Geen kleine jongen dus. Heldere, scherpe stevige strot en subliem op de mouthharp. Niet gek dus dat hij momenteel de bandleider van is van Sugar Ray & the Bluetones en van dezelfde band maar dan als bigBand.(Check de bandleden, niet de minste).
The band heeft een prima website met haar totale history en discography. Ik beperk me tot dit nieuwe album van deze vijf -mansformatie. Het opnemingsnummer knalt er stevig in met de alleszeggende titel I’m Having A Ball. Dat klinkt direct stimulerend , mooi uptempo ,strak gespeeld met prachtige bluesharp en pianosolo.
Hard To Get Along With , shuffleblues tempo 85, mooie (zelf)reflectie. Wederom domineert de harp, maar ook een prachtige gitaarsolo.
You Know my Love. Ze hebben er allemaal een handje van :mijmeren over de vergane tijd .Traag met een walkin bass. Niks mis mee.
Dear John , gedubbelde openingszang ,waarna de band inzet. Mooie tekst. Ik ga me flink op m’n gemak voelen en laat de rest van de cd graag aan me voorbij gaan.
I Like What You Got. Wie zegt dat niet op een gepast moment. Sugar Ray ook en hij gebruikt een prachtige microfoontechniek in combinatie met het effectenrek. Dit grooves zoals ik de blues graag zie. Kan een leuk avondje worden.
Too Many Rules And Regulations. Een wereldwijd bekend probleem van dit moment. Iedereen schrijft iedereen maar voor hoe te doen en hoe te laten. Song die je hard moet draaien als iemand uit je omgeving weer eens te bemoeizuchtig is. Perfect.
Dancin Bear. Gewaagd begonnen met panfluit, maar gaat snel verder als verhalende blues. De connectie met de muziek van ROOMFULL laat zich duidelijk horen. Goedgekeurd.
In totaal staan er 12 tracks op dit album dat nieuwsgierig maakt naar een live-sessie ,maar daarvoor moeten we of naar de States of You Tube. Wellicht is er een boeker die dit leest en de band naar deze kant van de wereld boekt. Mag van mij.
De komende avonden zal ik me niet vervelen en u ook niet, wanneer u tot aanschaf overgaat.
4 BlueStars.
Website artiest: www.sugarrayandthebluetones.com










