In café De Noot in Hoogland is zaterdagavond 30 januari de line up voor het Highlands Festival 2010 bekendgemaakt.
De organisatie heeft de volgende acts gestrikt:
HIGHLANDS FESTIVAL – BLUES WITH A BITE !
Updated 20 feb. 2010
Jimmie Vaughan & the Tilt-a-Whirl Band featuring Lou Ann Barton
Walter Trout
The Dana Fuchs Band
Cuby & the Blizzards
Bas Paardekooper & Eric Steckel
DeWolff
Sugar Ray & the Bluetones featuring Monster Mike Welch
The Rockin’ Johnny Band from Chicago
Het Highlands Festival wordt dit jaar gehouden op 5 juni in stadspark Schothorst.
=========================
Persbericht
Blues with a bite!
Eerste zes bands Highlands Festival 2010 bekend
Een spetterend optreden van DeWolff was zaterdagavond 30 januari een mooi voorproefje van het Highlands Festival 2010. De Limburgse band DeWolff, die razendsnel naam maakt in muziekminnend Nederland, staat op zaterdag 5 juni op het podium in Stadspark Schothorst. De volledige line up bestaat uit acht bands van formaat, waarvan er nu zes bekend zijn.
Het Highlands Festival 2010 biedt een gevarieerde programmering, waardoor liefhebbers van zowel blues, soul en bluesrock aan hun trekken zullen komen. De artiesten zijn nationaal en internationaal, en naast gevestigde namen is er ruimte voor veelbelovend jong talent. Onder het motto ‘Blues with a bite’ biedt het Highlands Festival naast muziek ook theater, kwaliteitsrestaurants, bars, terrassen en shops.
Op zaterdag 5 juni 2010 staan op het podium van het Highlands Festival:
- Jimmie Vaughan and the Tilt-a-Whirl Band featuring Lou Ann Barton
(meerdere Grammy-nominaties) - The Dana Fuchs Band
(denk Janis Joplin, Bonnie Raitt en Melissa Etheridge) - Cuby and the Blizzards
(Edison, best verkopende Nederlandse blues cd, gouden plaat voor laatste cd Cats Lost) - DeWolff
(in 2007 begonnen en nu al twee keer Grote Zaal Paradiso, Noorderslag en meerdere keren te gast in De Wereld Draait Door) - Sugar Ray and the Bluetones featuring Monster Mike Welch
(meerdere Grammy-nominaties) - Bas Paardekooper & Eric Steckel
(spetterend en verrassend gitaarwerk van Hollandse bodem, gecombineerd met Amerikaans supertalent) - And more… De twee laatste namen worden waarschijnlijk de komende weken bekend gemaakt.
Tickets voor het Highlands Festival 2010 zijn verkrijgbaar via www.ticketmaster.nl, de grotere postkantoren en Free Record Shops en muziekcafé De Noot in Hoogland (Hamseweg 31).
=============================
Jimmie Vaughan and the Tilt-a-Whirl Band featuring Lou Ann Barton
“Jimmie Vaughan is far more than just one of the greatest and most respected guitarists in the world of popular music.”
Jimmie Vaughan – guitar, vocals
George Rains - drums
Billy Pitman - guitar
Ronnie James - stand up bass
Lou Ann Barton - vocals
Greg Piccolo - horns
Kas Kasanoff - horns
Meerdere Grammy nominaties
Jimmie Vaughan is geboren en getogen in Dallas. Na een footballblessure en een kado gekregen gitaar bleek Jimmie een natuurtalent, met blues en rock & roll als inspiratie. Later leerde hij ook zijn jongere broer (inderdaad, Stevie Ray…) gitaar spelen.
Samen met zanger en mondharmonicaspeler Kim Wilson begon hij ‘The Fabulous Thunderbirds’, de band die in 1986 de enorme hit ‘Tuff Enuff’ scoorde. Toen de band van de platenmaatschappij steeds commerciëler moest gaan spelen, stapte Jimmie eruit. Hij kon niet achter de nieuwe muzikale richting staan. Zo heeft hij zijn zeer herkenbare stijl van gitaarspelen behouden: Texas blues met een lekkere drive die in je hoofd blijft hangen.
Jimmie Vaughan heeft nog een grote liefde: hij restaureert en verzamelt klassieke Amerikaanse auto’s. Inmiddels heeft hij een collectie modellen om van te watertanden, waaronder een Cadillac Coup DeVille uit 1961, een Chevy Fleetline uit 1951 en een Buick Riviera uit 1963.
De Texaanse Lou Ann Barton heeft een indrukwekkend stemgeluid en is een van de bekendste artiesten in de Texaanse bluesscene. Haar stem beweegt moeiteloos van sexy gespin naar weergaloze uithalen. Lou Ann Barton heeft niet veel cd’s opgenomen, maar dat wat is vastgelegd is zonder uitzondering goed.
Wie echter ooit een concert van Lou Ann Barton heeft meegemaakt, weet dat ze ongelooflijk veel meer in huis heeft. Niet voor niets zong ze met verschillende bluesgrootheden. De combinatie met Jimmie Vaughan is niet geheel toevallig: in het begin van haar carrière was ze lid van Jimmies Fabulous Thunderbirds. Lou Anns liveoptredens staan te boek als legendarisch. In haar stijl herken je invloeden van Irma Thomas en Wanda Jackson.
The Dana Fuchs Band
“Denk Janis Joplin, Bonnie Raitt en Melissa Etheridge, begeleid door meest energieke versie van de Stones.”
Dana Fuchs – vocals, songwriting
Jon Diamond - guitar, songwriting, producer
Carter McClean - drums
Brett Bass - bass
De muzikale loopbaan van de uit Florida afkomstige Dana Fuchs begon in de bluescircuit van New York, waar ze als negentienjarige speelde in lokale clubs. Daar werd ze benaderd om op Broadway in de huid van Janis Joplin te kruipen. Niet veel later volgde een debuutalbum, dat in mum van tijd was uitverkocht.
Inmiddels zijn we zo’n tien jaar verder, heeft de ranke zangeres met de wilde blonde krullen haar eigen Dana Fuchs Band en is ze te vinden op podia over de hele wereld. The Dana Fuchs Band staat garant voor stevige powerhouse blues. Met een krachtige, rauwe stem weet Dana tijdens een concert het publiek te overtuigen.
Cuby + Blizzards
“Geen revival of reünie, niet alleen blijven stilstaan bij de muziek van vroeger, maar een actuele band, die in nieuwe nummers het gevoel van deze tijd vertolkt.”
Harry Muskee - vocals
Herman Deinum - bass
Erwin Java - guitar
Hans La Faille - drums
Helmig van der Vegt - piano, keyboard
Edison voor de LP Desolation
Gouden plaat voor ‘Cats Lost’ (laatste cd)
Best verkopende Nederlandse blues-CD 2001: Hotel Grollo
Deze Drentse bluesgroep zette al in de jaren zestig het gehucht Grollo op de kaart. Zij maakten naam met rauwe Amerikaanse stadsblues en de naam Cuby had al snel evenveel gewicht als die van zijn Engelse kunstbroeder John Mayall. Cuby and the Blizzards laten zien dat bluesmuzikanten niet stoppen bij de pensioensgerechtigde leeftijd. Zanger Harry Muskee staat al 47 jaar op de planken en doet dat nog steeds met zichtbaar plezier. Dat het album ‘Cats Lost’ in 2009 de hoogste albumnotering van een Cuby and the Blizzards-album bereikte sinds 35 jaar, laat zien dat de band nog springlevend én actueel is.
De voltooiing van het laatste album ‘Cats Lost’ heeft veel creativiteit in de band losgemaakt. Het publiek weet dat te waarderen en Cuby and the Blizzards kreeg dan ook een gouden plaat voor dit album.”Dit is geen typische bluesplaat”, vindt Muskee zelf. ”We verlaten regelmatig het 12-maten bluesschema. Zonder te vergeten waar we vandaan komen, heb ik geprobeerd het bluesgevoel onder te brengen in echte liedjes.”
DeWolff
‘Psychedelichardgroovin’funkyrock’n’rollin’hotbluesdrivin’hellhoundingsupersweetsixtiesexplosion!’
Robin Piso – organ, vocals
Luka van de Poel - drums
Pablo van de Poel – guitars, vocals
Winnaar Kunstbende 2009
DeWolff neemt je mee terug naar de jaren ’60 en ’70, toen bands als Led Zeppelin, Cream, Pink Floyd en Deep Purple hun hoogtijdagen vierden. Hun doorleefde bluesrock doet je denken dat je te maken hebt met doorgewinterde muzikanten, in werkelijkheid zijn deze jongens net meerderjarig. Maar wat een volwassen geluid!
In september 2008 kwam DeWolff’s eerste EP genaamd ‘DeWolff’ uit. Na meer dan honderd liveshows, veel euforische recensies, drie keer bij De Wereld Draait Door en twee keer een eigen show in de grote zaal van Paradiso, kwam eind oktober 2009 de debuutplaat ‘Strange Fruits and Undiscovered Plants’ uit.
Gewapend met een schreeuwend Hammond-orgel, een vette gitaar, denderende drums en een soulvolle stem zijn de mannen van DeWolff een absolute live-sensatie: hun deels geïmproviseerde nummers duren live soms wel 15 minuten. De Wolff is een band die overloopt van de passie voor de muziek die ze speelt, en het publiek geeft wat ze wil.
Sugar Ray featuring Monster Mike Welch
Sugar Ray and the Bluetones featuring Monster Mike Welch
‘I have seen just about everyone in the blues – there are many as good no doubt, few much better.’
Sugar Ray Norcia – vocals, harmonica
Monster Mike Welch - vocals, guitar
Michael ‘Mutcard’ Ward - bass
Neil Gouvin - drums
Meerdere grammy nominaties
De gitaar van Monster Mike Welch vormt samen met de harmonica en karakteristieke stem van Sugar Ray een onmiskenbare eigen sound. De band bereikte de vierde plaats op de Living Blues charts en hield die plek maar liefst twee maanden vast. In Amerika speelden The Bluetones niet met de minsten: Otis Rush, Big Joe Turner en Big Walter Horton.
Sugar Ray Norcia speelde al in 1978 in een eerste editie van The Bluetones met onder meer bassist ‘Mudcat’ Ward, die nog altijd deel uitmaakt van the Bluetones. Na een tussentijdse uitstap bij Roomful of Blues, waarmee hij verschillende albums opnam, keerde Sugar Ray tien jaar geleden bij de Bluetones terug naar de harmonicablues.
Gitaarwonder Mike Welch speelt al meer dan tien jaar in de internationale bluesscène. Hij is één van Boston’s meest geliefde gitaristen en niet voor niets een fenomeen in de internationale bluesscene.
Als achtjarige jongetje ontdekte Monster Mike de gitaar, op zijn elfde gaf hij zijn hart aan de blues en maar een paar jaar later speelde Mike al met blueslegendes als Junior Wells, James Cotton, Hubert Sumlin en Johnny Copeland. Tussen 1995 en 2001 zette Monster Mike vele Cd’s op zijn naam, daarna werd hij lid van Sugar Ray and the Bluetones.
Bas Paardekooper & Eric Steckel
“Steckel’s been touring the world, wowing audiences and fellow guitarists, since shortly after getting his first Fender Stratocaster at the age of nine.”
Bas Paardekooper - guitar, vocals
René Mijnten - bass guitar, vocals
Roel van Leeuwen - drums, vocals
Wouter Hoek - keyboard, vocals
Eric Steckel - guitar
De stevige gitaarsound van Bas Paardekooper en zijn band sluiten naadloos aan bij het geluid van Eric Steckel. De heren voelen elkaar perfect aan, wat zorgt voor een podiumervaring die je niet snel zult vergeten.
Bas Paardekooper is onder andere geïnspireerd door Stevie Ray Vaughan, Walter Trout en Jimi Hendrix en de band laat zich het beste omschrijven als Amerikaanse bluesrock. Het repertoire bestaat uit het te verwachten stevigere werk, maar bevat ook prachtige melodieuze ballades. Alle composities zijn van eigen hand en vormen de perfecte basis voor het spetterende en verrassende gitaarwerk van Bas Paardekooper.
Living Blues-legende Ted Oberg nam Bas, toen hij nog maar vijftien was, voor een aantal maanden onder zijn muzikale hoede. Sindsdien speelde Paardekooper in diverse bands, waaronder rock- en bluesband Blue Illusions en de bands El Diablo, Tjeez en Ramble. Ook speelde hij lange tijd als allround gitarist in bands uit het commerciële covercircuit, om zo zijn gitaartechniek te verrijken met invloeden uit diverse stijlen.
Eric Steckel is een supertalent uit Allentown, Pennsylvania. Terwijl leeftijdsgenoten bezig zijn met de nieuwste computergames volleert deze Steckel zijn talenten op gitaar. Zijn eerste cd ‘A Few Degrees Warmer’ bracht Steckel al op elfjarige leeftijd uit, met een hoge notering in de blues charts als gevolg. Kenners zien voor Eric een toekomst in de categorie Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan en Freddie King. Blueslegende John Mayall nam Steckel afgelopen jaar mee op zijn Europese tournee. Inmiddels heeft Eric Steckel vier cd’s op zijn naam staan en doet hij niet meer onder voor de grote blueslegendes.














